• برای وصل به سایت جدید روی این لینک کلیک کنید http://www.maryam-rajavi.com/

انعكاسات خبري

چهارشنبه, 17 ارديبهشت 1393 08:03

خبرگزاري فرانسه
16 ارديبهشت 1393 – 6 مه 2014
حدود بيست پارلمانتر فرانسوي از چند گروه سياسي در مجلس ملي، موجه بودن بازديدهاي رسمي منتخبين از ايران را زير سؤال بردند. آنها اين امر را كه اين بازديدها «اكثرأ تحت كنترل صورت مي‌گيرند به طوري كه محدوديتهاي غيرقابل قبول به پارلمانترها تحميل مي‌كنند» را محكوم كردند.
روز سه‌شنبه اعضاي كميته پارلماني براي ايران دموكراتيك، چند روز بعد از بازديد هيأتي از سناتورهاي فرانسوي از ايران در پايان آوريل، براي «فرستادن يك پيام روشن» به همكارانشان گرد آمدند.
در اطلاعيه‌يي كه در پايان اين گردهمايي صادر شد، كميته پارلماني براي ايران دموكراتيك اين را مطرح كرد كه «به‌طور جدي اين سؤال براي كميته مطرح است كه اين بازديدها كه اكثراً هدايت شده و تحت كنترل صورت مي‌گيرد و محدوديتهاي غيرقابل قبول به پارلمانترها تحميل مي‌كند، آيا منطبق با منافع ملي و تعهدات بين‌المللي ما هستند؟  ما چه پيامي ما به ايرانيان مي‌دهيم كه به‌طور روزمره در معرض تجاوزاتي هستندكه در جريان هستيم.»

جمعه, 22 فروردين 1393 12:39

رويتر- بروكسل، 9 آوريل 2014

مريم رجوي، رهبر اپوزيسيون ايران، از جامعه جهاني و اتحاديه اروپا خواست تا در روابطشان با رژيم تهران، حقوق بشر را در مقدم و در كانون مذاكرات قرار دهند.
رجوي كه اپوزيسيون شوراي ملي مقاومت ايران را رهبري مي‌كند در يك ديدار از پارلمان اروپا در بروكسل در روز چهارشنبه اين موضوع را مطرح كرد.
بسياري از اعضاي ارشد پارلمان اروپا از گروههاي سياسي مختلف، ازجمله آلخو ويدال كوادراس معاون پارلمان، استرون استيونسون رئيس هيأت رابطه با عراق پارلمان، و ميشل آليو ماري وزير سابق خارجه و دفاع فرانسه در اين جلسه سخنراني كردند. جلسه در بروكسل همزمان با دور ديگري از گفتگوهاي اتمي بين ايران و كشورهاي 1+5 در وين برگزار شد.

پنج شنبه, 07 فروردين 1393 08:20

يونايتدپرس بين المللي 22/12/92: « بقلم اديت باوور عضو پارلمان اروپا از 2004 تاكنون، وي رئيس گروه همبستگي زنان، براي ايران آزاد مي‌باشد 

اميد و تغيير، دو تكيه كلام اوباما در كارزار انتخاباتي او (و كارزار انتخاباتي اكثر رهبران جديد) به‌طور برجسته اي در گفتگوهاي مربوط به ر‌ئيس جمهور ايران حسن روحاني در ميان جامعه بين‌المللي مطرحمي‌شود. ولي براي مردم ايران و به‌ويژه زنان، فقط دو تغيير حقيقي رخ داده است: تغيير در لفاظي‌هاي رژيم و تغيير در آزار و اذيتهاي داخلي، كه از زمان روي كارآمدن روحاني بيشتر شده است. تا آن‌جا كه به اميد برمي‌گردد، تنها اميد واقعي كه نسبت به تغيير مثبت باقي مانده است، در اقدام بين‌المللي نهفته است. ارزيابي و تعهد مجدد نسبت به مساوات 51 درصد جمعيت جهان بسيار مهم است. اين دقيقاً كاري است كه شوراي ملي مقاومت ايران، در تاريخ اول مارس، پيشاپيش روز جهاني زن، با برگزاري كنفرانسي در پاريس كه من نيز در آن شركت داشتم انجام داد. رئيس‌جمهور منتخب مقاومت ايران، مريم رجوي سخنران اصلي جلسه بود و گروه تحسين برانگيزي از سخنرانان و شخصيتهاي برجسته بين‌المللي به وي پيوستند.
 

پنج شنبه, 07 فروردين 1393 08:24

مجله الاهرام العربي ـ مارس2014
خانم مريم رجوي، رئيس جمهور برگزيده مقاومت در پيامي، نوروز و آغاز سال جديد را به عموم مردم، ايران تبريك گفت و تأكيد كرد: سال 92 سال شكستهاي زنجيره‌يي رژيم ولايت فقيه و سال كهكشان جهش‌ها و دستاوردهاي مردم و مقاومت ايران بود و سال 1393 سال خيزشها و سال 1000 اشرف است. درسال گذشته آخوندها مي‌خواستند مقاومت مردم ايران را نابود كنند، اماخودشان به ناگزير به جام زهر سرنگوني تن دادند.
رجوي گفت: «در سراسر سال 92، كارگران و دانشجويان يا ساير اقشار مردم به ‌جان آمده به اعتراض، اعتصاب، بستن جاده‌ها و خيابا‌نها يا اجتماع در برابر نهادهاي حكومتي دست زدند. تظاهرات و قيام هموطنان بختياري در خوزستان، كهكيلويه و بويراحمد و اصفهان و خيزش شجاعانة دراويش در آستانة سال نو و حركتها و خيزشهاي چهارشنبه سوري،خشم و عصيان توفاني نهفته در دل جامعة ايران را بارز كرد.».
رئيس جمهور برگزيده مقاومت تأكيد كرد در سال گذشته كاري نبود كه رژيم ولايت فقيه براي از بين بردن مقاومت آزمايش نكرده باشد، اما در نقطة مقابل، زماني نبود كه مقاومت از فداكاري و پايداري خود، قلبها و ديدگان يك ملت مشتاق آزادي را روشني نبخشيده باشد.

شنبه, 24 اسفند 1392 16:12

روزنامه لوتام  سوييس - 15مارس 2014
در كاخ سازمان ملل، شوراي ملي مقاومت ايران از بحث در مورد وضعيت حقوق بشر در ايران استفاده كرد كه توجه را در مورد ياران خود جلب كند.
مريم رجوي، رئيس جمهور شوراي ملي مقاومت ايران  كه در ژنو حضور دارد، فراخوان خود را براي تحقيق مستقل در مورد حمله اول سپتامبر  به كمپ اشرف در شمال بغداد، جايي كه 101 تن از مجاهدين خلق بعد از جابجايي 3000 تن ديگر به يك پايگاه سابق آمريكايي، كمپ ليبرتي، باقي مانده بودند، تكرار نمود.

عكس از فليكر