• برای وصل به سایت جدید روی این لینک کلیک کنید http://www.maryam-rajavi.com/

انعكاسات خبري

جمعه, 23 اسفند 1392 16:17

روزنامه اليوم السابع مصر ـ 14مارس2014- 23اسفند1392
ژنو- مريم رجوي رئيس جمهور شوراي ملي مقاومت ايران روز جمعه خواستار رفع محاصره پزشكي و غذايي اعمال شده بر كمپ ليبرتي در نزديكي بغداد شد. رجوي در جلسه‌يي در حاشيه اجلاس شوراي حقوق بشر در ژنو گفت «ما خواهان دخالت آمريكا و سازمان ملل متحد براي رفع فوري محاصره پزشكي و غذايي اين كمپ هستيم».

 

جمعه, 23 اسفند 1392 16:14

دنيا الوطن(فلسطين)- 14مارس2014- 23اسفند1392
مريم رجوي رئيس جمهور منتخب مقاومت ايران در سخنراني خود در كنفرانس بين‌المللي ژنو گفت: اشتباه بزرگ اين است كه تصور شود سكوت و ناديده گرفتن وضعيت حقوق بشر در ايران، مي تواند قرار داد اتمي با اين رژيم را تسهيل كند.

جمعه, 16 اسفند 1392 19:33

  به قلم ليندا چاوز

روز جهاني زن كه اين هفته صد و ششمين سال آن جشن گرفته شد، بيانگر ادامة پيشرفت براي زنان در سراسر جهان است اما اين پيشرفت در كشورهايي كه اسلام بنيادگرا سلطه يافته عكس شده است. و در هيچ كجا بيش از ايران، آزادي زنان تحت تهاجم رسمي قرار نگرفته است.
قبل از انقلاب اسلامي در سال 1979، زنان در ايران داراي آزاديهاي شخصي قابل توجهي بوده و توسط قانون حفاظت مي‌شدند. يكي از اولين تغييراتي كه آيت‌الله خميني پس از رسيدن به قدرت ايجاد كرد، فعال كردن قانون حفاظت خانواده سال 1967، در رابطه با ازدواج، طلاق و قيموميت خانواده بود.

جمعه, 23 اسفند 1392 16:07

خبرگزاري سوئيس14مارس2014
رئيس‌جمهور شوراي ملي مقاومت ايران، مريم رجوي، از سوئيس خواستار يك تحقيقات مستقل در رابطه با حملات به اپوزيسيون ايراني در عراق كه در دو كمپ پناهندگي در نزديكي بغداد اتفاق افتاد، شد. او تاكيد كرد كه ضروري است كه از قتل عامهاي ديگر جلوگيري كرد.
سوئيس بايستي در رأس يك تحقيقات مستقل در رابطه با قتل عام صورت گرفته در اول سپتامبر گذشته در كمپ اشرف و حملات ديگري كه عليه ساكنان كمپ صورت گرفته قرار گيرد. مريم رجوي اين سخنان را در ژنو در حاشيه شوراي حقوق بشر سازمان ملل ايراد نمود. رجوي هم‌چنين خواستار اين شد كه وضعيت ساكنان كمپ موضوع بحث شوراي امنيت سازمان ملل قرار گيرد.

دوشنبه, 12 اسفند 1392 14:48

فعالان زنان از سراسر جهان به‌همراه سياستمداران و شخصيتهاي برجسته زن از اروپا و آمريکا در روز شنبه اول مارس در کنفرانس بين‌المللي در پاريس که در آستانة روز جهاني زن در 8 مارس برگزار شد، شرکت کردند. شرکت‌کنندگان اين ايده که رئيس‌جمهور جديد ايران، حسن روحاني، برنامه ميانه‌روانه دارد را رد کردند. آنها اشاره کردند که بطلان ميانه‌روي به طور خاص هنگامي روشن مي‌شود که موضوع زنان و حقوق زنان مطرح است.
شرکت‌کنندگان بر لزوم حمايت از مقاومت ايران عليه ديکتاتوري مذهبي حاکم بر ايران و ممانعت از حمايت رژيم تهران از بنيادگرايان اسلامي تأکيد کردند.
مريم رجوي، رهبر اپوزيسيون ايران، سخنران کليدي اين رخداد بود. در يک سخنراني انگيزاننده، رجوي گفت کشورهاي بسيار کمي در جهان اسلام از دخالتها و توطئه‌گريهاي رژيم تهران در امان مانده‌اند. او رژيم تهران را مقصر اصلي قتل عام 140000 غيرنظامي در سوريه خواند.

عكس از فليكر