• برای وصل به سایت جدید روی این لینک کلیک کنید http://www.maryam-rajavi.com/

سخنرانيها

یکشنبه, 10 اسفند 1393 13:18

روز جمعه 8اسفند، 27فوريه2015، مراسم يادبود آندرانيك آساطوريان،هنرمند بزرگ ايران و عضو شوراي ملي مقاومت در اورسوراواز برگزار شد.در اين مراسم،مريم رجوي طي سخناني ياد و خاطره وي را گرامي داشت. مشروح سخنان مريم رجوي در اين مراسم را در زير مي خوانيد:

هموطنان گرامي!
اجازه بدهيد از اينجا فقدان زنده ياد، آندرانيك، هنرمند بزرگ ميهنمان را به آيداي عزيزمان، به دختران گرامي او و به خواهران و برادران آندو در ليبرتي، به‌خاطر از دست دادن يار، پشتيبان و آموزگاري چون او، تسليت بگويم.

یکشنبه, 19 بهمن 1393 20:22

گراميداشت سي و ششمين سالگرد انقلاب ضدسلطنتي مردم ايران
به همة شما درود مي فرستم. در سالگرد‌ انقلاب‌ ضدسلطنتي به شهيدان آن انقلاب بزرگ، اداي احترام مي‌كنيم.
سلام بر پيشتازان و راهبران راستين آن انقلاب كه به قول پدر طالقاني از خونشا‌ن سيلابها برخاست.
 سلام بر حنيف‌نژاد و محسن و بديع‌زادگان، سلام بر جزني و احمد‌زاده و پويان و پاك‌نژاد و سلام بر فاطمه اميني، مرضيه اسكويي و اعظم روحي‌ آهنگران.
در آستانه 19 بهمن هستيم. روز شهادت اشرف و موسي و 17 مجاهد دلير و پاكباز، مظاهر وفاي به عهد و ارزش‌‌ مجسم تسليم‌ناپذيري مردم ايران.  مردمي كه گرچه 36 سال است آرزوها وخواستهايشان سركوب مي‌شود، اما يك روز هم از فرياد آزادي و خواست سرنگوني اين رژيم، دست نكشيده‌اند و همچون سلطنت شاه، سلطنت فقيه را هم به زير خواهند كشيد.

سه شنبه, 23 دی 1393 14:11

سخنراني در گردهمايي به مناسبت فرارسيدن سال جديد ميلادي

نمايندگان محترم، شهرداران و منتخبان مردم،
دوستان عزیز! سال 2015 مبارک!  
آرزو مي كنم كه سال جديد را با همبستگي همة نيروهاي دموكرات، تبديل به سال شكست تروريسم و بنيادگرايي و افراطي‌گري تحت نام اسلام در فرانسه، در خاورميانه و سراسر جهان كنيم.
مقاومت ايران كه 120 هزار تن از اعضايش در نبرد با فاشيسم ديني جان‌ باخته‌اند، با خانواده‌هاي قربانيان ابراز همدري مي‌كند.
مشخصة ويژة اين جنايات نفرت انگيز، ترور وحشيانة نويسندگان و روزنامه نگاران تحت نام اسلام است و به همين دليل من از جانب مردم و مقاومت ايران، آن را بلادرنگ و باشديدترين كلمات محكوم كردم و به نام يك زن مسلمان اعلام كردم: آئين اسلام و رفتار پيامبرش از چنين توحشي به دور و منزجراست.

چهارشنبه, 08 بهمن 1393 11:11

متن كامل سخنراني مريم رجوي

نمایندگان محترم،
دوستان عزیز!
سه هفته پس از تراژدی هفت ژانویه در پاریس، جهان هم چنان شوکه و بهت زده است. قتل عام روزنامه‌نگاران در پشت میز کارشان، آتش گشودن به سوی انسانهای بی‌دفاع، تمام‌کش‌کردن مجروحان، گروگانگيري و مرعوب کردن شهروندان و توجیه جنایت علیه بشریت تحت نام اسلام. این چیزی است که وجدان جهان را جریحه‌دار کرده و روح اسلام از آن بری و بیزار است. اين همان تروريسم و توحشي است كه سالها پيش، خميني با صدور فتواي قتل يك نويسنده، سلمان رشدي، و همة مترجمان و ناشرانش،  آن را پايه‌گذاري كرد.

شنبه, 22 آذر 1393 09:01

آقاي رئيس، نمايندگان محترم،
دوستان عزيز!
خوشحالم كه امروز با شما هستم.
به مناسبت دهم دسامبر، شصت و ششمين سالروز تصويب اعلامية جهاني حقوق بشر، نسبت به قهرماناني كه در راه اين آرمان فداكاري كرده اند، اداي احترام مي‌كنم.

عكس از فليكر