مریم رجوی در دیدار با حامیان فرانسوی مقاومت ایران به مناسبت سال نو میلادی

20 دی 1394

دوستان و  همسايگان عزيز!
با تبریک و تهنیت به مناسبت سال ۲۰۱۶، از جانب مردم و مقاومت ايران برای تمام فرانسويها سالي با خوشبختي و برادري را آرزو مي‌كنم. اميدوارم امسال براي فرانسه سال پيشرفت،‌ سعادت و امنيت و باشد براي مردم كشور من، ایران، سال آزادی.
به قول حافظ شاعر بزرگ ايران «فلك را سقف بشكافيم و طرحي نو دراندازيم». حافظ مثل اکثر شاعران ايران، به‌شدت بر ضد ارتجاع مذهبي و افراطي‌گري بود. درست در زمان حمله مغول به ايران، او شعرهايي سرود كه ترنم دائمي اميد به آزادی و انسانيت است. همين شور و اشتياق است كه در ابتدای سال نو در این جا دیده می‌شود.
حال که جهان ما را افراطي‌گري تحت نام اسلام هدف قرار داده، همچون حافظ يكديگر را براي يك طرح نو فرا مي‌خوانيم. براي جهاني عاري از فاشيسم ديني آخوندهای حاکم بر ايران و بنيادگرايان همجنس آنها همچون داعش. طرحي نو براي جهاني بر پایه بردباري و آزادی.
سال گذشته سال سختي براي خاورميانه بود؛ به‌خاطر ادامه حمام‌ خون در سوريه و عراق و رنج و آوارگي و سركوب.   
 در ایران هم ۲۰۱۵ سال سختي بود سال تشديد سركوب زنان و پيروان اديان و مذاهب مختلف. و نزديك به يك هزار اعدام تحت حكومت روحانی که مدعی اعتدال است. او همچنین مجاهدان ليبرتي  را موشكباران کرد که دهها کشته بر جای گذاشت.

اما در دل همه اين تاريكيها، خوشبختانه شعله اميد بیشتر از همیشه زبانه کشید.

بر خلاف ملاهاي ايران كه نتوانستند رضايت خود را از كشتار توسط افراط‌گرايان داعش در پاريس پنهان كنند، ما آن را در  اميد و در همبستگي زیبا با مقاومت ايران پس از موشكباران ليبرتي دیدیم.
اين اميد را هم‌چنين در داخل ايران هرچه زنده‌تر ديديم؛ زماني كه معلمان در سراسر كشور به خيابان آمدند و اعتراض كردند. هم چنین، در تظاهرات مردم آذربايجان و كردستان و در تجمع خانواده‌های خشمگین زندانیان سیاسی و اعدام شدگان در برابر زندان اوین در تهران. و بالاخره، این شعله را در موج اعتراض فرانسويها به نقض حقوق بشر مردم ايران در آستانه سفر آخوند روحاني به پاریس در پایان این ماه، می‌بینیم.
او تلاش مي‌كند چهره نفرت‌انگيز رژيم ايران را بپوشاند. فريبكاري او و ملاهاي ديگر اهانتي به وجدان مردم دنياست. از يك طرف ملاها از كشتار ۱۳ نوامبر در فرانسه، ابراز خوشحالي مي‌كنند،  از طرف ديگر روحاني اين حمله را به‌ظاهر محكوم مي‌كند. اين يك تقسيم نقش است ولي كسي را نمي‌فريبد.
روحاني از اعدامها در ايران دفاع مي‌كند. در زمان دولت او بيش از ۲۰۰۰ نفر اعدام شده‌اند. روحاني از ديكتاتوري بشار اسد صريحاً حمايت ‌كرده است. او بيشترين تلاش را براي حمايت از ماشين جنگي سپاه پاسداران مي‌كند. دو هفته پيش دستور توسعه سيستم موشكي پاسداران را داد. همه اينها چيز‌هايي است كه مطمئناً همه از آن بيزارند.

دوستان عزیز!
در سال ۲۰۱۵ ، به‌رغم تمامی قساوتها، ملاها و داعش  شاهد شكستهایی بودند؛ عقب‌نشيني از برنامه ساخت بمب اتمي يك شكست براي اين رژيم است. مقاومت‌ ايران سربلند است كه  این برنامه را افشا كرد و آخوندها را به  بن‌بست کشاند. خوشبختانه به دلیل قاطعیت فرانسه در مذاكرات، از امتياز دادن بيشتر به ايران جلوگيري شد.
شكست ديگر ملاها شكست استراتژي آنها در سوريه  است. و تشكيل ائتلاف كشورهاي عربي و اسلامي منطقه است كه اين رژيم را منزوي كرده است. اين دستاورد مهمي بود كه جهان عليه افراطي‌گري تحت نام اسلام متحد شد. چرا که كانون اين افراطي‌گري البته در تهران است.
با اين دستاوردها ما سال 2016 را آغاز می‌کنیم. هر قدر كه جهان بر سرچشمه بنيادگرايي يعني رژيم تهران و متحدینش متمركز شود، جهان به صلح و امنيت بيشتر نزديك مي‌شود.گروه داعش قابل شكست است. اما قدم اول آن شكست دادن ديكتاتوري اسد است كه تحت حمايت سپاه پاسداران براي داعش فضاي حياتي ايجاد كرده است.
ما جامعه جهاني و به‌خصوص فرانسه را براي در پيش گرفتن سياست قاطعي براي اخراج رزیم ايران از سوريه و عراق و لبنان و يمن فرا مي‌خوانيم.
جهان تنها در صورتی می تواند از شر بنیادگرایی خلاص شود که کانون آن یعنی رژیم آخوندها در ایران سرنگون شود از این رو جهان را فرا مي‌خوانيم كه مبارزه مردم ايران براي سرنگوني ملاها را محترم بشمارند.
آينده‌يي كه ما از آن دفاع مي‌كنيم ايراني با يك جمهوري بردبار است. بر اساس جدایی دین و دولت، لغو اعدام و برابري زن و مرد.

خانمها و آقایان!
ما با هم راه طولاني و سختي را طي كرديم. ابتلای ۱۷ ژوئن را پشت سر گذاشتيم. شيطان سازي مقاومت توسط ملاها و لابي‌ها را شكست داديم. پرونده قضايي عليه مقاومت را كه پانزده سال به درازا كشيد، پايان داديم. به لطف اين همبستگي ما و شما يك تجربه بسیار مثبت داشتیم.  و آن تجربه همزيستي ميان صاحبان دو فرهنگ و دو دين  است. ملاها و بنيادگراها، كارشان بر اساس دشمني با پيروان ساير اديان است. اما در طی این سالیان، ما و شما يك همزيستي و دوستي نمونه را اثبات کردیم. شما ديديد كه حضور  مقاومان ايراني در اين‌جا دوستی و برادری  مي‌آورد. و ما ديديم كه فرانسويها دوستان ايرانيان و مسلمانان دموكرات و بردبارند.
ما دست در دست هم قادريم بسياري كارها بكنيم. كارهایی ضروری براي آزادی وحقوق بشر ايران و ضروری براي شكست افراطي‌گري تحت نام اسلام. و براي حفاظت مقاومان ليبرتي. پس امسال اين مبارزه را بايد چند برابر كنيم.
از همه شما متشكرم و بار دیگر سال نو را به شما تبریک می گویم.