• برای وصل به سایت جدید روی این لینک کلیک کنید http://www.maryam-rajavi.com/

مریم رجوی: اصل دعوا بر سر مذهب نيست، بلكه دعوا ميان آزادي و استبداد است

30 دی 1394

سخنرانی مریم رجوی در دیدار با دو تن از رهبران كليساهاي انگلستان
روابط ما با مسيحيان و يهوديان رودرروي افرط‌گراياني است كه تحت نام اسلام، پيروان اديان مختلف و هم‌چنين اکثریت مسلمانانی را که ارزشهای دموکراتیک و بردبارانه اسلام را نمایندگی می‌کنند، سركوب مي‌كنند
جرم رزمندگان لیبرتی، ايستادگي براي آزادي است. جرمشان اين است كه در برابر بنيادگرايي اسلامي ملاها، از يك اسلام بردبار و دموكراتيك دفاع مي‌كنند

در اجتماعی در اورسوراواز، در روز سی‌ام دی، مریم رجوی از دو اسقف بریتانیایی استقبال نمود. اسقف جان پريچارد (اسقف دارهام در شمال انگلستان) و اسقف آدرين نيومن (اسقف استپني لندن) که از سالها پیش به حمایت از مقاومت ایران برخاسته‌اند، در این دیدار بیانیه اسقف اعظم ولز، دكتر بري مورگان در خصوص ضرورت حفاظت از مجاهدان آزادی در لیبرتی را ارائه كردند.این بیانیه توسط 52 تن ديگر از رهبران كليساهاي انگلستان، مورد حمايت قرار گرفته است.

در این اجتماع‌، گروهی از هواداران مجاهدین و حامیان فرانسوی مقاومت ایران حضور داشتند و از رهبران کلیسای انگلستان و مواضع و تلاشهای آنها در حمایت از مجاهدان لیبرتی و دفاع از حقوق بشر ایران تقدیر کردند. مریم رجوی طی سخنانی در این جلسه گفت:

 عاليجناب اسقف جان پريچارد!
عاليجناب اسقف آدرين نيومان!
به خانه مقاومت ايران خوش آمديد. به شما و مسيحيان بريتانيا سال نو را تهنيت مي‌گويم. اين نشانه مباركي است كه سال جديد را با ديدار با اسقفهاي ارجمند آغاز مي‌كنيم.
اين موهبتي است كه مقاومت ايران مورد لطف رهبران كليساها قرار گرفته است. چه در بريتانيا چه در فرانسه و آمريكا و ساير كشورهاي اروپا و هم‌چنين در عراق و ايران.
اسلام حقيقي به ما مي‌آموزد كه اعضاي جامعه بشري خواهران و برادران يكديگرند. روابط ما با مسيحيان و يهوديان رودرروي افرط‌گراياني است كه تحت نام اسلام، پيروان اديان مختلف و هم‌چنين اکثریت مسلمانانی را که ارزشهای دموکراتیک و بردبارانه اسلام را نمایندگی می‌کنند، سركوب مي‌كنند.
حاكمان ايران خود را مدافع مذهب شيعه جا مي‌زنند كه يكي از مذاهب اسلام است. اما بيش از ۹۰ درصد قربانيان سركوبگري آ‌نها شيعه هستند. پس در اصل دعوا بر سر مذهب نيست، بلكه دعوا ميان آزادي و استبداد است.
اما مگر پيام همه انبيا آزادي نوع بشر نيست؟ مگر موسي و مسيح و محمد براي آزاد کردن انسانها نيامده‌اند؟

در قرآن بارها از مريم مقدس به عنوان يكي از برترين زنان عالم و الگو و اسوه پرهيزكاري نام برده شده و سوره‌يي به‌نام مريم در قرآن هست. براي زنان مقاومت ايران و به خصوص براي خود من مريم عذرا يك الگوي جاودانه است.
پس با چه توجيهي افراط‌گرايان و به‌خصوص حاكمان ايران مسيحيان را آزار مي‌دهند و به قتل مي‌رسانند. هیچ توجیهی وجود ندارد.
بايد از سه كشيش شهید ایرانی، اسقف هوسپيان مهر، كشيش ديباج و اسقف ميكائيليان ياد كنم. آنها به طرز فجيعي توسط رژيم ايران به قتل رسيدند. زيرا به استبداد حاكم تسليم نشدند.
خوشبختانه رهبران كليساهاي جهان به ياري مقاومت ما آمده‌اند. من عميقا از شما به خاطر تلاشهايتان در دفاع از مقاومان ايراني در ليبرتي سپاسگزاري مي‌كنم. هرگاه آ‌نها مورد حمله قرار مي‌گيرند، شما به دفاع از آنان برمي‌خيزيد. اين نشان مي‌دهد كه خدا آنها را به خاطر پايداريشان مورد لطف خود قرار داده است. به خصوص بايد از  ابتكار شما در انتشار بيانيه حمايت از مقاومان ليبرتي قدرداني كنم.
مي‌دانيد كه ليبرتي هم‌چنان در معرض حمله است. آن‌جا فاقد ساختمان است و بسيار آسيب‌پذيرند. از طرف ديگر رژيم ايران هم در داخل ايران، هم در سطح منطقه، به شدت در تنگناست. بنابراين تهديدهاي خود عليه مقاومان ليبرتي را افزايش داده است.
جرم رزمندگان لیبرتی، ايستادگي براي آزادي است. جرمشان اين است كه در برابر بنيادگرايي اسلامي ملاها، از يك اسلام بردبار و دموكراتيك دفاع مي‌كنند. اگر كمترين روزنه آزادي در ايران وجود داشت، مردم به سرعت گرد همين مقاومان جمع مي‌شدند و به ديكتاتوري پايان مي‌دادند.
اما ملاها با اعدامها و دستگيريهاي روزانه، جامعه را بسته‌اند تا خود را حفظ كنند. در واقع يك فاشيسم ديني ايجاد كرده‌اند. داعش و بوكو حرام و ساير گروههاي افراطي از آنها الهام مي‌گيرند. بيشتر گروههاي شبه‌نظامي تروريست در خاورميانه مانند حزب‌الله لبنان، حوثي‌هاي يمن و يك دو جين گروه ديگر در عراق توسط همين رژيم ايجاد شده‌اند.
دو سال و نیم پيش روحاني رئيس جمهور ديكتاتوري مذهبي شد و ادعا كرد كه ميانه‌روي در پيش مي‌‌گيرد. اما اين يك فريب براي نقاب زدن به چهره ديكتاتوري بود.
بيلان اين مدت از جمله دو هزار اعدام چهره واقعی روحانی را نشان مي‌دهد.  تنها در دو هفته اول ژانويه ۵۲ تن اعدام شده‌اند. در دوران روحانی، هم اعدامها و دستگيريها بيشتر شده هم فقر و بيكاري جامعه.
چند روز پیش، اجرای توافق اتمی جامعه جهانی با رژیم ایران آغاز شد. البته ملاها هرگز حاضر به عقب‌نشینی از برنامه اتمی نبودند. ولی مقاومت سایتهای سری آنها را افشا کرد. مردم ایران مخالف این برنامه پر هزینه بودند، جامعه جهانی تحریم کرد و رژیم زیر فشار تن به مذاکره داد. و حالا مي‌بينيم هر روزكه از اين توافق گذشته است، بحرانهاي رژيم تشديد شده و در آستانه نمايش انتخابات مجلس و خبرگان آخوندي درگیریهای درونی رژیم  ابعاد بي‌سابقه‌یی به خود گرفته است.
براساس همین تجربه، حالا باید ملاها را در مورد نقض حقوق بشر تحت فشار گذاشت. تا از كشتار مردم سوريه  و صدور تروريسم  و بنيادگرايي دست بكشند. باید آنها را وادار به توقف اعدامها کرد. باید ملاها را وادار کرد که از حمله به لیبرتی دست بردارند. راه صلح و ثبات در منطقه همین است.
خوشبختانه در ماههاي اخير اعتراضهاي هموطنان ما در ايران گسترش يافته است. تنها در هفته گذشته بيش از ۱۵۵ رشته تظاهرات و اعتصاب و اعتراض اعلام شده است. اين باعث شده كه ديكتاتوري خيلي احساس تهديد كند.
اما به‌رغم همه سركوبها و اعدامها و حملات به ليبرتي، ما مطمئنيم كه مردم ايران به آزادي دست پيدا خواهند كرد. ما براي يك جامعه دموكراتيك، بر اساس جدايي دين و دولت و برابري زنان و لغو حكم اعدام مبارزه مي‌كنيم و در اين راه باز هم به ياري شما نيازمنديم. از شما تشكر مي‌كنم.توئيتر

Maryam_Rajavi_P هموطنان عزیز و اشرف‌نشانها، دوستان محترم مقاومت #ایران دست مریزاد از تظاهرات باشکوه و پرشور امروز در واشنگتن ملت ا… https://t.co/aqTRQvvDhO
Maryam_Rajavi_P دیکتاتوری دینی در رویارویی با مقاومت گرگ کاغذی است و سرنوشتی جز همان سرنوشت دیکتاتوری شاه ندارد. این حکم تاریخ و خو… https://t.co/lyTLk60COG
Maryam_Rajavi_P ما آزادی و #حقوق_بشر میخواهیم که البته برای ما راهگشای توسعه و عدالت هم هست و صلح و امنیت در ایران و منطقه را به دن… https://t.co/TUeUQRGOeR
Maryam_Rajavi_P درود بر زنان و مردان شجاعی که در این مسیر در کانون‌های شورشی و شوراهای مردمی مقاومت، برای آزادی صف بسته‌اند و افتخا… https://t.co/Ls0ajB2MMy
Maryam_Rajavi_P صورت مسأله واقعی در سیاست آمریکا و اروپا در برابر فاشیسم دینی حاکم بر #ایران چیست؟ استمالت یا قاطعیت؟ #FreeIranhttps://t.co/ibRlUteddV
Maryam_Rajavi_P مردم #ایران در #سیل و تنگدستی و انواع و اقسام فجایع، فریاد میزنند سوریه را رها کن، فکری به حال ما کن. اما دخالتها و… https://t.co/EFcegR5sew
Maryam_Rajavi_P این رژیمی است که در قانون اساسی‌اش حاکمیت آخوندها را بجای حاکمیت جمهور مردم و رأی مردم رسمیت داده است. #ایران… https://t.co/XE81SEw4Ci
Maryam_Rajavi_P آخوندهای خونریز از ۴۰ سال پیش برای دور کردن خشم مردم از خودشان، آدرس دشمن را در آمریکا میدادند و حالا مردم #ایران د… https://t.co/4rs7HlcWP8

عكس از فليكر

جستجو

متحد علیه رژیم ولایت فقیه دشمن اصلی ملت های سوریه و ایران-۲۲خرداد۱۳۹۵

مراسم بزرگداشت ویکتور گلوتا، از حامیان مقاومت و همسایگان اورسوراواز 1 خرداد 1395

دیدارمریم رجوی با جرج صبرا معاون هیئت نیروهای انقلاب واپوزیسیون سوریه- ۲۳اردیبهشت۹۵

مریم رجوی- گرامیداشت حماسه ۱۹فروردین ۹۰ و پایداری مجاهدان اشرف

پیام مریم رجوی در آستانه سالروز ملی شدن صنعت نفت ایران

مريم رجوی: ولایت فقیه، دشمن زنان-سخنرانی به مناسبت روز جهانی زن اسفند ۱۳۹۴-

گرامیداشت سالگرد انقلاب ضدسلطنتی و سالگرد شهادت اشرف و موسی ۲۳بهمن ۱۳۹۴- ۱۲فوریه ۲۰۱۶

پیام مریم رجوی به مناسبت میلاد مسیح و آغاز سال ۲۰۱۶ میلادی دسامبر ۲۰۱۵

مریم رجوی: من همه مسلمانان را فرا می‌خوانم که جنایات تروریستی در پاریس را محکوم کنند