• برای وصل به سایت جدید روی این لینک کلیک کنید http://www.maryam-rajavi.com/

مقاله ها

كنفرانس عربي ـ اسلامي حمايت از اشرف

14 شهریور 1388

 

 غروب روز شنبه 5سپتامبر,  در اجلاسي با حضور هياتهاي عربي و اسلامي متشكل از قانونگذاران، شخصيتهاي حقوقي، سياسي، اجتماعي و مدافعان حقوق بشر از كشورهاي مختلف اسلامي از جمله الجزاير، اردن، فلسطين، مصر تشكيل كميته عربي- اسلامي در دفاع از اشرف اعلام گرديد.
چهره هاي نماينده اسلام در فرانسه نيز در اين اجلاس شركت داشتند.
سيد احمد غزالي نخست وزير سابق الجزاير اين اجلاس را, كه در مقر شوراي ملي مقاومت ايران در اورسورار برگزار گرديد, در آستانه افظار پانزدهمين روز ماه رمضان افتتاح نمود.  


« كميته عربي - اسلامي در دفاع از شهر اشرف» طي بيانيه يي از شخصيتها ، انديشمندان، روحانيون و مدافعان حقوق بشر به ويژه در منطقه خاورميانه خواست كه حمله 28ژوييه 2009 نيروهاي دولتي عراق عليه قرارگاه اشرف را كه منجر به كشته شدن 11تfن از ساكنان اشرف و مجروح شدن 500تن از آنها شد, به مثابه «جنايتي كه خنجري بر وجدان جامعه عربي و ميهمان نوازي آن و ارزشهاي اسلامي است»  محكوم نمايند.
شركت كنندگان از جمله شيخ تيسير تميمي, قاضي القضات فلسطين، شيخ حمدي الضعير  از قضات فلسطين، خانم نريمان الرؤسان، آقاي محمد الحاج، دكتر علي الضلاعين نمايندگان مجلس اردن و  دكتر صلاح عبدالله رهبر حزب پيشرو ناصري مصر، در سخنان خود حمله به اشرف را به عنوان تعرض عليه مسلمانان بي دفاع به طور قاطع محكوم كردند. آنها حمايت قاطع خود و بخش اعظم مردم دنياي عرب از اهالي اشرف و پايداري آنها را اعلام نموده و ضرورت وحدت عربي در مقابله با گسترش بنيادگرايي اسلامي از نوع آخوندي را مورد تأكيد قرار دادند. 
خانم انيسه بومدين نويسنده و اسلام شناس, شيخ داو مسكين از اقطاب مسلمان فرانسه, آقاي غالب بن شيخ اسلام شناس و شيخ خليل مرون و آقاي توفيق سبتي اعضاي دفتر اجرايي شوراي مسلمانان فرانسه در عداد سخنرانان در اين اجلاس بودند.
كميته عربي اسلامي دفاع از شرف در بيانيه خود مي گويد : «نابودي اشرف براي رژيم ايران كه با قيامهاي سراسري مردم ايران مواجه است اهميت مضاعفي دارد. اين قيامها باعث شده كه بنيادهاي رژيم ولايت فقيه متزلزل شود, رهبري آن شقه شود و اكثر روحانيون از آن روي برگردانند. جنايت عليه زندانيان از جمله تجاوز به دختران و پسران زنداني كه به تازگي توسط مقامهاي خود رژيم افشا شده يكبار ديگر از ماهيت ضد انساني و ضد اسلامي آن پرده برداشته است».
بيانيه اشاره مي كند كه «كشتار ساكنان اشرف، تلاش  ملايان براي خروج از اين بحران است و هيچ ربطي به ملت عراق ندارد. در 23سال گذشته عراق ميزبان هزاران تن از مجاهدين بوده» به شهادت ميليونها عراقي و بسياري از رهبران ميهن پرست و دموكراتيك عراقي, «حضور سازمان مجاهدين خلق در عراق, بزرگترين سد و مانع  سياسي و تاريخي در مقابل استراتژي هژموني ايران است».
كميته از مردم عراق خواست « براي نجات عزت و شرافت عراق و عرب صداي خود را عليه اين جنايت بلند كنند و به حمايت از ميهمانان خود در شهر اشرف برخيزند».
مؤسسان كميته خواهان « آزادي بلادرنگ 36گروگان ساكنين اشرف, خروج نيروهاي عراقي از اشرف و استقرار يك نيروي بينالمللي در  اشرف, و تضمين حفاظت آنان توسط نيروهاي آمريكايي و عدم هرگونه جابجايي ساكنان اشرف در داخل يا خارج عراق» شدند. 
خانم مريم رجوي، رئيس حمهور برگزيده شوراي ملي مقاومت ايران در اين كنفرانس، سخنراني كرد.

 

فهرست مطالب اين گردهمايي:

سخنراني در كنفرانس عربي ـ اسلامي حمايت از اشرف

اطلاعيه تشكيل كميته عربي - اسلامي دفاع از شهر اشرف

 

 

 

عكس از فليكر