• برای وصل به سایت جدید روی این لینک کلیک کنید http://www.maryam-rajavi.com/

مقاله ها

سخنراني در مجلس ايتاليا

06 مرداد 1388

[ ديدار از ايتاليا - مرداد 1388 ]

سخنراني در مجلس ايتاليا - 28 ژوئيه 2009نمايندگان محترم

از اينكه امروز در جمع شما هستم بسيار خوشحالم.
من براي صحبت در مورد قيام مردم ايران براي آزادي و تلاشهاي رژيم ملايان براي سركوب آن به اين جا آمده ام. اما ديروز شهر اشرف، محل استقرار 3500 تن از اعضاي سازمان مجاهدين خلق ايران درعراق، بعد از چند ماه محاصره، مورد حمله پليس عراق قرارگرفت. فكرمي كنم اينهم روي ديگري از همان سركوبي است كه مردم ايران درداخل كشور با آن روبه روهستند. خامنه اي كه نتوانسته با سركوب و دستگيري وكشتار قيام مردم ايران را خاموش كند، با ديكته كردن دستورات تازه براي سركوب و كشتار دراشرف درصدد جبران شكست برآمده است. آخر  اشرف كانون اميد مردم و الهام بخش جنبش هاي اجتماعي  در ايران است. درحمله به اشرف پليس با تيراندازي و استفاده از گاز اشك آور و ففل و باتون و ميله هاي آهني به ضرب و شتم ساكنان اشرف پرداخت. براثر تيراندازي 4 تن تاكنون شهيد شده اند. 30 تن دستگير يا ناپديد و 300 تن مجروح شدند كه حالي برخي بسيار وخيم است. حمله به افرادي كه در محاصره قرار داشتند و هيچ امكان دفاعي ندارند يك جنايت عليه بشريت است. و در ست در سالگرد قتل عام سال 67 در زندانهاي رژيم كه 30،000 تن به چوبه دار سپرده شدند، اكنون در اشرف خامنه اي و مالكي آنرا تكرار مي كنند.

صبح امروز در حاليكه اينجا مي آمدم، مطلع شدم علي لاريجاني، رئيس مجلس رژيم ملايان و از نزديكان خامنه اي، همزمان با تاييد مجدد سركوب و كشتار قيام مردم ايران، رسما از دولت عراق بخاطر اين جنايت و كشتار مخالفان ايراني در اشرف تقدير بعمل آورد.
ساكنان اشرف بعنوان «افراد حفاظت شده» تحت كنوانسيون چهارم ژنو برسميت شناخته شده اند و از همه حقوق مندرج در قانون بين الملل و قانون انساندوستانه بين المللي برخوردارند.

اين اقدام دولت عراق يك نقض آشكار قوانين بين المللي و سرخم كردن در مقابل خواسته هاي ديكتاتوري مذهبي حاكم بر ايران است. جامعه بين المللي و بويژه دولت آمريكا مسئوليت خطيري در جلوگيري از اين فاجعه دارد.

من از دولتهاي آمريكا و كشورهاي اتحاديه اروپا مي خواهم كه كه توطئه رژيم ملاها و اقدام غيرقانوني دولت عراق را قويا محكوم كنند و  اقدامات مقتضي براي خاتمه دادن به اين فاجعه را سريعا اتخاذ نمايند و خواستار اجراي قطعنامه پارلمان اروپا توسط دولت عراق شوند.
از دبير كل ملل متحد و همه سازمان هاي مدافع حقوق بشر مي خواهم كه سريعا هياتي را به اشرف اعزام دارند.
هيچ دليل موجهي براي اين حمله وجود ندارد.همانطور كه روز گذشته اعلام كردم، همزمان با قيام سراسري مردم ايران،  ساكنان اشرف به مقامات  آمريكايي و عراق آمادگي خود براي بازگشت به ايران در صورت برآورده شدن شروطشان اعلام كرده بودند.
آنها خواستار آن هستند كه كه رژيم ايران دريك نامه رسمي خطاب به ملل متحد, صليب سرخ بين المللي و دولتهاي آمريكا و عراق , اعلام و تعهد كند در صورت بازگشت به ايران, از دستگيري و تعقيب و شكنجه و اعدام و هرگونه پيگرد و پرونده سازي قضايي مصون هستند و از آزادي بيان برخوردارند. اين تعهد بايد توسط ارگان هاي فوق الذكر تاييد و تحت نظارت قرار گيرد.
در شرايط كنوني دولت آمريكا بايد حفاظت ساكنان اشرف را بعهده بگيرد.
مقاومت ايران و خانواده هاي افرادي كه روز گذشته بدست نيروهاي عراقي كشته شدند، عليه مالكي، پسرخوانده خامنه اي، در دادگاه هاي ذيربط بين المللي شكايت خواهند كرد.


دوستان عزيز
فرياد هاي «مرگ برخامنه اي» كه در سراسر ايران طنين انداخته تبلور خواست مردم ايران براي تغيير بنيادين و سرنگوني تماميت رژيم است.
قيام مردم ايران تا همين جا به چند واقعيت مهر تاييد زده است
بي ثباتي رژيم و شكنندگي آن, آمادگي جامعه براي تغيير, عدم برخورداري رژيم از پايگاه مردمي, رفرم ناپذيري رژيم و بالاخر بطلان سياست غرب در قبال ايران.
 
اين قيام انفجار خشم 80 ميليون مردم ايران است كه از 30 سال سركوب, اختناق, ويراني اقتصاد و فقر و فساد ديكتاتوري ديني رنج مي برند.

ديناميزم تحولات ايران, تضاد آشتي ناپذير بين مردم و حاكميت مي باشد. در 17 ژوئيه مردم حتي از موقعيت نماز جمعه استفاده كرده و آنرا تبديل به يك حركت عليه رژيم نمودند.  مردم از تكرار شعارهاي رسمي عليه آمريكا و مجاهدين كه از بلندگو پخش مي شد خودداري كرده و بجاي آن شعار مرگ بر روسيه سر دادند.
شكاف و انشقاق در راس رژيم نيز بازتاب تضاد عميق بين مردم و حكومت است. ولي همين شقه, زمينه گسترش اعترضات را فراهم كرده و رژيم را در يك بن بست مرگبار قرار داده است.  امروز اكثر روحانيون در مقابل خامنه اي قرار گرفته اند. آيت الله منتظري, جانشين معزول خميني, حكم عزل خامنه اي را صادر نمود. رفسنجاني درنماز جمعه 17 ژوئيه بحران در درون رژيم را مورد تاييد قرار داد و اعتراف كرد حكومت از حمايت مردم و مشروعيت برخوردار نيست.     
        
شرايط بازگشت ناپذير است، زيرا 
اولا, مخاصمات دروني رژيم به بالاترين سطح بين خامنه اي و رفسنجاني و به نقطه سازش ناپذير رسيده است. اختلافات حتي به درون جناح خامنه اي كشيده شود.
ثانيا, تضادهاي دروني رژيم, باعث شكستن طلسم ولايت فقيه و فرو ريختن فرضيه ثبات و افسانه ضربه ناپذيري رژيم شده
ثالثا, قيام يك گسست بنيادين و پر نشدني بين نسل جوان كه در دوران اين رژيم رشد كرده بوجود آورده است و معادله قوا بين مردم و رژيم را بنفع مردم تغيير داده است
همه شواهد حاكي از آن است كه فارغ از هر افت و خيز قيام ادامه خواهد داشت.  اين آغاز پايان رژيم ولايت فقيه است.

در صحنه بين المللي توهم «ثبات» رژيم آخوندي فرو ريخت. تحولات اخير رفرم ناپذيري رژيم ملايان و بي آيندگي آنرا نشان داد. بنابراين, تنها راه، تغيير دمكراتيك بدست مردم و مقاومت است. قيام نشان داد اين راه حل در دسترس است.
سياست استمالت به رژيم ملاها فرصت داد سركوب داخلي را با شدت ادامه دهند, به پروژه سلاح هسته اي سرعت بخشد و تروريسم و بنيادگرايي را افزايش دهد.
باتون هايي كه بر سر و روي دختران وپسران ايراني در خيابان ها فرود مي آيد و گازهاي اشك آور و فلفل و سلاح هايي كه براي سركوب تظاهرات استفاده مي شود وسايل شنود و كنترل تلفن و اينترنت و پارازيت از كشورهاي اروپايي خريداري شده است.
زمان آن فرار رسيده كه اتخاديه اروپا مذاكره با رژيم ملاها را متوقف كند و روابط ديپلماتيك و اقتصادي با اين رژيم را تا خاتمه سركوب و شكنجه و اعدام و آزادي همه زندانيان سياسي و تن دادن به انتخابات آزاد تحت نظر ملل متحد و در چارچوب حق حاكميت مردم, معلق نمايد، سفراي خود را از تهران فرا خوانده و فروش كالاهايي كه مي تواند درسركوب استفاده شود را متوقف كنند

مواضع مقاومت ايران
هدف ما نفي تماميت رژيم با كمترين خونريزي است. نفي ديكتاتوري مذهبي, استقرار جمهوري و جدايي دين و دولت مباني بنيادين همكاري ما با سايرين مي باشد.

ما هر كس تماميت ولايت فقيه را نفي و حاكميت مردم را برسميت بشناسد مورد استقبال قرار مي دهيم. حتي جناح مغلوب رژيم را عليرغم مشاركت در جنايات رژيم با همين شاخص مي سنجيم. بر همين اساس مسعود رجوي خطاب به مجلس خبرگان گفت خامنه اي را عزل و موقتا منتظري را به جاي او نصب كند تا راه براي انتخابات آزاد تحت نظر ملل متحد هموار شود و متعاقبا خبرگان خودش را منحل كند و حسابش را از جنايات رژيم جدا نمايد و اين يك راه حل هوشمندانه بود.
در رابطه با آقاي موسوي نيز اعلام كرده ايم بهر ميزان از ولي فقيه فاصله بگيرد به او خوش آمد مي گوييم و فارغ از همه اختلافات, از حقوق آنها در مقابل هر گونه تعدي از سوي رژيم دفاع مي كنيم.

دوستان عزيز, نمايندگان محترم
شما و اكثريت اعضاي پارلمان ايتاليا بهمراه 2000 پارلمانتر ديگر اروپايي در سخت ترين شرايط از مردم و مقاومت ايران حمايت كرده ايد. امروز حقانيت مواضع شما در حمايت از تغيير دمكراتيك در ايران باثبات رسيده است.
رژيم ملاها اكنون ضربه پذير تر از هميشه است و جامعه بين المللي با موضع قاطع مي تواند نقش موثرتري در مقابله با سركوب وحشيانه مردم بي گناه و بي دفاع ايران ايفا كند.
ما خواهان خاتمه دادن به ديكتاتوري مذهبي, استقرار يك نظام دمكراتيك, پلوراليسم سياسي, احترام به آزادي هاي بنيادين, جدايي دين و دولت, رابطه با همه كشورها و يك ايران غير اتمي هستيم, ما براي رسيدن به چنين ايراني روي حمايت دوستاني مانند شما حساب مي كنيم.

متشكرم

عكس از فليكر