• برای وصل به سایت جدید روی این لینک کلیک کنید http://www.maryam-rajavi.com/

نه! همه ايرانيها بمب هسته اي نميخواهند

25 دی 1388

روزنامه فيگارو : تغيير دمكراتيك در ايران تنها راه جلوگيري از دست يابي ملاها به بمب هسته اي است
از مريم رجوي

يك سال بعد از روي كار آمدن احمدي نژاد، جهان با سرعت عجيب وقايع روبرو شده است. از يكسو رژيم ايران بردستيابي به سلاح اتمي وتسلط بر عراق تاكيد ميكند و ازسوي ديگر نارضايتي در داخل هرچه بيشتر ميشود.
در ماه مه، اهالي شهرهاي اصلي چهار استان شمال غرب با اكثريت آذري دست به شورش زدند. درنقده دهها نفر كشته شدند. تظاهرات 300000 نفره شهر تبريز را در بر گرفت. 
همزمان موجي از اعتراضات دانشجويي در كل كشور جريان يافت.

در جريان اعتصاب رانندگان اتوبوس در تهران در ماه مارس، بيش از 1000 نفر دستگير شدند. زبان بعضي از دستگير شده‌ها را بريدند. در جنوب غرب كشور، در اهواز، تظاهر كنندگان دستگير شدند و بطور علني بدار آويخته شدند. در جنوب شرق كشور در مقابل نا آرامي ها، رژيم چند روستا را از طريق بمباران صاف كرد.
از ابتداي روي كار آمدن احمدي نژاد، 4000 جنبش اعتراضي در ايران رخ داده است. پيام اين اعتراضات از جمله تظاهرات زنان در هشت مارس و 12 ژوئن، يك چيز بيشتر نيست: مردم ايران خواهان تغيير هستند و حاضرند قيمت اين تغيير را بپردازند.
از سوي ديگر رژيم با بهره برداري از وضعيت در عراق بيشترين نفوذ را در اين كشوركرده و آنرا سكوي پرشي براي تسلط به منطقه كرده و براي دسترسي به بمب هسته اي تلاش كرد.
بر خلاف ادعاي رسمي رژيم، وجود يك خيزش ملي در دفاع از هسته اي يك دروغ بزرگ است.  ايرانيها فريب نمي خورند.  يك نظر سنجي محرمانه رژيم ميگويد كه 69% مردم برنامه هسته اي را خلاف منافع ملي خود ميدانند. ايرانيان كه ميدانند اولين قربانيان تحكيم اين ديكتاتوري زير سايه بمب اتمي هستند.
در جريان تظاهرات اول ماه مه، كارگران برنامه هسته اي رژيم را رد كردند و بجايش خواستار امنيت شغلي شدند. دانشجويان دانشگاه پلي تكنيك تهران خطاب به سردمداران رژيم شعار ميدادند  «انرژي هسته اي را رها كن، فكري به حال ما كن».
ابعاد بحران امروز فراتر از اين است كه كشوري هسته اي بشود يا نشود. صورت مسئله اين است كه آيا ديكتاتوري مذهبي كه مردمش را سركوب ميكند و ميخواهد يك امپراطوري بنيادگرايي ايجاد كند ميتواند بمب هسته اي داشته باشد يا نه.
در حاليكه مردم ايران هر روز با تظاهراتشان نشان ميدهند كه براي تغيير آمادگي دارند، غرب ترجيح ميدهد كه بازهم به اين رژيم مشوق بدهد و براي مقاومت مانع ايجاد كند. يادآوري كنيم كه در قلب سياست امتياز به ملاها، زدن برچسب تروريستي به سازمان مجاهدين خلق اصلي ترين نيروي اپوزيسيون قرار دارد .
حال در مقابل اين وضعيت بعضي ها صحبت از دخالت نظامي خارجي ميكنند. نبايستي به درد و رنج مردم ايران اضافه كرد. ما مخالف چنين دخالت نظامي هستيم. اما نبايد در تله ملاها افتاد.
به بهانه جلوگيري از جنگ بعضي كشورها امتيازات بيشتري به رژيم ميدهند. اين ملاها را به بمب و جهان را به جنگ نزديك تر ميكند.
مذاكرات مستقيم آمريكا با رژيم اگر هم شكل بگيرد به هيچ جايي نخواهد رسيد و سرنوشتي بهتر از مذاكرات تروييكاي اروپا با رژيم نخواهد داشت و به شكست منجر خواهد شد. هر چند كه مذاكره با آمريكا با توجه به مواضع و بحرانهاي رژيم، شانس كمي براي شروع آن وجود دارد.
سياست استمالت از ملاها كه در زمان رفسنجاني و خاتمي شكست خورد، با احمدي نژاد يك فاجعه به بار خواهد آورد. جلوي جنگ را نمي شود با يك سياست مماشات گرفت.
در حالي كه رژيم بطور وحشيانه خواسته هاي مردم را سركوب مي كند، ملايان با سوء استفاده از وضعيت كنوني عراق، از احساسات مشروع ضد جنگ افكار عمومي و انجمنهاي صلح طلب سوء استفاده ميكنند تا آنها را به جبهه خود بكشاند. محدود شدن به شعار «نه به جنگ» بدون ارائه آلترناتيو همان چيزي است كه ملاها ميخواهند.
جامعه جهاني فاقد يك استراتژي روشن است. بجاي اينكه روي شيوه هاي مذاكراتي صد بار به شكست انجاميده فكر كند، بايد واقعيت را بپذيرد. جامعه بين المللي بايستي بين جنگ و تغيير دمكراتيك در ايران انتخاب كند. اين تغيير تنها راه جلوگيري از دستيابي ملاها به بمب هسته اي و جلوگيري از جنگ است. تغيير يك ضرورت غير قابل اجتناب و امري در دسترس است.
تغيير دمكراتيك تنها توسط مردم ايران و مقاومت قابل دسترسي است. مقاومتي كه توان ايجاد آنرا دارد. نگراني شديدي كه مقاومت نزد ملاها بر مي‌انگيزد بهترين شاخص توانايي آن است.


 

توئيتر

Maryam_Rajavi_P تحریم خامنه‌ای و بیت العنكبوت وی بهترین و ضروری‌ترین تحریم است. دستگاه خامنه‌ای بزرگترین مركز جنایت و فساد و ترور د… https://t.co/EP0x75V7pl
Maryam_Rajavi_P هموطنان عزیز و اشرف‌نشانها، دوستان محترم مقاومت #ایران دست مریزاد از تظاهرات باشکوه و پرشور امروز در واشنگتن ملت ا… https://t.co/aqTRQvvDhO
Maryam_Rajavi_P دیکتاتوری دینی در رویارویی با مقاومت گرگ کاغذی است و سرنوشتی جز همان سرنوشت دیکتاتوری شاه ندارد. این حکم تاریخ و خو… https://t.co/lyTLk60COG
Maryam_Rajavi_P ما آزادی و #حقوق_بشر میخواهیم که البته برای ما راهگشای توسعه و عدالت هم هست و صلح و امنیت در ایران و منطقه را به دن… https://t.co/TUeUQRGOeR
Maryam_Rajavi_P درود بر زنان و مردان شجاعی که در این مسیر در کانون‌های شورشی و شوراهای مردمی مقاومت، برای آزادی صف بسته‌اند و افتخا… https://t.co/Ls0ajB2MMy
Maryam_Rajavi_P صورت مسأله واقعی در سیاست آمریکا و اروپا در برابر فاشیسم دینی حاکم بر #ایران چیست؟ استمالت یا قاطعیت؟ #FreeIranhttps://t.co/ibRlUteddV
Maryam_Rajavi_P مردم #ایران در #سیل و تنگدستی و انواع و اقسام فجایع، فریاد میزنند سوریه را رها کن، فکری به حال ما کن. اما دخالتها و… https://t.co/EFcegR5sew
Maryam_Rajavi_P این رژیمی است که در قانون اساسی‌اش حاکمیت آخوندها را بجای حاکمیت جمهور مردم و رأی مردم رسمیت داده است. #ایران… https://t.co/XE81SEw4Ci

عكس از فليكر

جستجو

متحد علیه رژیم ولایت فقیه دشمن اصلی ملت های سوریه و ایران-۲۲خرداد۱۳۹۵

مراسم بزرگداشت ویکتور گلوتا، از حامیان مقاومت و همسایگان اورسوراواز 1 خرداد 1395

دیدارمریم رجوی با جرج صبرا معاون هیئت نیروهای انقلاب واپوزیسیون سوریه- ۲۳اردیبهشت۹۵

مریم رجوی- گرامیداشت حماسه ۱۹فروردین ۹۰ و پایداری مجاهدان اشرف

پیام مریم رجوی در آستانه سالروز ملی شدن صنعت نفت ایران

مريم رجوی: ولایت فقیه، دشمن زنان-سخنرانی به مناسبت روز جهانی زن اسفند ۱۳۹۴-

گرامیداشت سالگرد انقلاب ضدسلطنتی و سالگرد شهادت اشرف و موسی ۲۳بهمن ۱۳۹۴- ۱۲فوریه ۲۰۱۶

پیام مریم رجوی به مناسبت میلاد مسیح و آغاز سال ۲۰۱۶ میلادی دسامبر ۲۰۱۵

مریم رجوی: من همه مسلمانان را فرا می‌خوانم که جنایات تروریستی در پاریس را محکوم کنند