ديدار با نایب رئیس پارلمان اروپا در مقر پارلمان

11 آذر 1389

مريم رجوي در مقر پارلمان اروپا در بروکسل،  با آقای جیانی پیتلا نایب رئیس پارلمان اروپاو آقای وزاریو کرچتا، نماینده پارلمان اروپا از ایتالیا، دیدار وگفتگو کرد.
نایب رئیس پارلمان اروپا در اين دیدار، ازتصویب قطعنامه ۲۵ نوامبر پارلمان اروپا در مورد اشرف، که درهنگام ریاست وی بر اجلاس رسمی پارلمان در استراسبورگ صورت گرفت، ابراز خرسندی کرد و اطمینان داد که پارلمان اروپا موضوع حفاظت اشرف را با جدیت پیگیری  ميکند.
  مريم رجوی با تشکراز توجهات و احساس مسؤلیت پارلمان اروپا نسبت به موضوع اشرف چه در تصویب قطعنامه های مهم ۲۴آوریل ۲۰۰۹ و ۲۵نوامبر۲۰۱۰ و چه در همبستگی و تلاشهای مستمر نمایندگان وهیات رئیسه پارلمان  قدردانی نمود وتاکید کرد این تلاشها نه فقط همبستگی با مقاومت مردم ایران برای نیل به آزادی وحقوق بشر، بلکه گامهای ضروری برای دور نگهداشتن منطقه و جهان از خطر فاشیسم دینی حاکم بر ایران است که با صدور تروریسم و بنیادگرایی و با پروژه دست یابی به سلاح اتمی، منطقه و جهان را به پرتگاه بحران و جنگ می کشاند.
دراین دیدار آقای پیتلا از فعالیت های مقاومت ایران در افشای طرحهای مخفی رژیم ایران برای دستیابی به سلاح اتمی  قدردانی نمود  وتاکید کرد ما در پارلمان اروپا وظیفه داریم هشیاریمان را در رابطه با فعالیتهای اتمی نامشروع این رژیم بالا ببریم.


مريم رجوي همچنين در دیدار با آقای روزاریو کروچتا نماینده ایتالیائی پارلمان اروپا، از حمایتهای بی شائبه ایشان و همکارانش از اشرف تشکرکرد وگفت حمایت شما از مردم و مقاومت ایران، یک خدمت بزرگ به صلح و دمکراسی در منطقه و جهان است.
آقای کروچتا ضمن اشاره به تظاهرات ایرانیان آزده در مقابل پارلمان اروپا در سرمای ۱۲ درجه زیرصفر،گفت من همواره  تحت تإثیر شجاعت حامیان مقاومت شما هستم که با بلندترین صدا عقایدشان را علیه دیکتاتوری ابراز میکنند.حمایت همیاری من از جنبش مقاومت ایران از قلب من بر میخیزد و ناشی از علاقه من به فرهنگ و ادبیات ایران و درک انسانی و دموکراتیک شما از اسلام است.