• برای وصل به سایت جدید روی این لینک کلیک کنید http://www.maryam-rajavi.com/

مقاله ها

ديدار از رم- مرداد 1387

02 مرداد 1387

مريم رجوي در فرودگاه ايتاليا مورد استقبال شخصيت ها و اعضاي پارلمان ايتاليا قرار ميگيرد.

بعد‌ازظهر روز سه‌شنبه اول مرداد ماه رئيس‌جمهور برگزيده مقاومت به دعوت نمايندگان مجلس ايتاليا و براي شركت در يك اجلاس پارلماني به‌منظور اعلام بيانيه اكثريت پارلمان ايتاليا در حمايت از راه‌حل سوم براي تغيير دموكراتيك وارد رم شد. در فرودگاه لئوناردو داوينچي رم، گروهي از شخصيتهاي ايتاليايي و هموطنان ايراني از خانم رجوي استقبال كردند. نمايندگان انجمن متخصصين ايراني در ايتاليا، جامعه پزشكان و دارو‌سازان ايراني در ايتاليا، جامعه زنان دموكراتيك ايراني، انجمن خانواده‌هاي مجاهدان شهر اشرف و اعضاي دفتر نمايندگي شوراي ملي مقاومت در اين شمار بودند.

خانم مريم رجوي روز چهارشنبه دوم مرداد(23‌ژوئيه2008) در كنفرانسي در مجلس ايتاليا كه در سالن رسمي استامپا ـ محل اصلي برگزاري جلسات مطبوعاتي پارلمان و دولت‌ـ به‌ رياست آقاي كارلو چيچولي، نايب‌رئيس كميسيون امور اجتماعي مجلس تشكيل شده بود، شركت كرد. در اين كنفرانس شماري از نمايندگان مجلس از احزاب مختلف حضور داشته و طي آن بيانيه اكثريت نمايندگان در حمايت از مقاومت ايران اعلام شد.

 هنگام ورود رئيس‌جمهور برگزيده مقاومت به پارلمان ايتاليا براي شركت در جلسات يادشده نمايندگان پارلمان اين كشور از تمامي احزاب كه شماري از رؤسا و اعضاي كميسيونهاي مختلف در ميان آنها بودند، با استقبال از خانم رجوي به ايشان خيرمقدم گفتند.
با اهداي بيانيه اكثريت مجلس ايتاليا به رئيس‌جمهور برگزيده مقاومت ايران، نمايندگان پارلمان، اليزابتا زامپاروتي از حزب راديكال، آميليو اسكيرو از حزب دموكرات، سعاد اسباي نماينده مجلس ايتاليا، پائولا گوئيسيس از حزب ليگ شمال، يوله سانتلي از حزب زنده‌باد ايتاليا و نايب‌رئيس كميسيون قانون اساسي، ضمن خيرمقدم به رئيس‌جمهور برگزيده مقاومت، بر حمايت احزاب مختلف ايتاليا و افكار عمومي اين كشور از مقاومت ايران تأكيد و سياست مماشات را محكوم نمودند. آنها ابراز اميدواري كردند كه سفر خانم رجوي به ايتاليا، آغاز پايان سياست مماشات در برابر استبداد مذهبي حاكم‌بر ايران و سرآغاز سياستي جديد در حمايت از آرمانهاي آزاديخواهانه مردم ايران باشد.

تلويزيون سراسري ايتاليا كانال يك با اشاره به بيانيه حمايت اكثريت پارلمان ايتاليا گفت: نمايندگان پارلمان ايتاليا سندي را ارائه كردند كه از اتحاديه اروپا خواستار حذف نام سازمان مجاهدين خلق ايران از ليست سازمانهاي تروريستي مي‌شود. اين سند به رئيس‌جمهور مقاومت ايران، مريم رجوي ارائه شد. خانم مريم رجوي در اين جلسه پارلماني سخنراني كرد.

مريم رجوي ظهر روز شنبه 5مرداد با شهردار رم، جاني آلمانو در كاخ شهرداري رم ديدار و گفتگو كرد. در اين ديدار كارلو چيچولي، نايب‌رئيس كميسيون امور اجتماعي پارلمان ايتاليا و باربارا سالتا مارتيني، نماينده پارلمان ايتاليا شركت داشتند.  خانم مريم رجوي روز جمعه 4مرداد از واتيكان ديدن كرد و مزار پطروس مقدس(سن‌پيترز) يار بزرگ عيسي مسيح را كه مهمترين زيارتگاه مسيحيان جهان است، زيارت نمود.

مريم رجوي در بازديد از مزار محمد‌حسين نقدي  رئيس‌جمهور برگزيده مقاومت درسفرخود به ايتاليا برسر مزار محمد‌حسين نقدي، نماينده شوراي ملي مقاومت ايران در ايتاليا در گورستان معروف تستاچو در شهررم حضور يافت و ياد اين شهيد سرفراز مقاومت را- كه در اسفندماه سال 1371به دست تروريستهاي اعزامي رژيم آخوندي در رم به شهادت رسيد- بانثار گل و قرائت فاتحه گرامي داشت.

خانم رجوي در ميان جمعي از مسئولان كميسيونها و اعضاي شوراي ملي مقاومت كه ايشان را همراهي مي‌كردند، از تلاشهاي مبارزاتي محمدحسين نقدي و اخلاص و فداكاري او در مبارزه با ديكتاتوري مذهبي ياد كرد و گفت شهيد سرفراز مقاومت محمد حسين نقدي نقشي تعيين‌كننده در شكل‌گيري فعاليتهاي شوراي ملي مقاومت در ايتاليا داشت. وقتي در پارلمان ايتاليا بيانيه اكثريت در حمايت از اهداف مقاومت ايران اعلام شد، در ظاهر جاي او خالي بود ولي همه چيز از تلاشهاي فداكارانه و پرشور نقدي براي معرفي شوراي ملي مقاومت و رساندن صداي آزاديخواهي مردمش حكايت مي‌كرد. رژيم آخوندي به دليل همين تلاشهاي نقدي از او كينه داشت و سرانجام خون پاكش را در شهر رم بر زمين ريخت. ما يك بار ديگر با تجديد‌عهد بر سرمزار نقدي، خطاب به او مي‌گوييم كه تلاشهايش به ثمرمي‌نشيند و راهش تا رسيدن به مقصد پيروزي و آزادي ايران ادامه خواهد يافت.

رئيس‌جمهور برگزيده مقاومت درگورستان تستاچو رم برمزار زنده ياد پائولو اونگاري از چهره‌هاي فعال حقوق بشر ايتاليا و مسؤل سابق حقوق‌بشر در نخست‌وزيري اين كشور و از حاميان مقاومت و مدافعان حقوق مردم ايران كه درسال 1999 ميلادي درگذشت حاضرشد، و با نثار گل ياد او را گرامي‌داشت.

خانم رجوي هم چنين برمزار آنتونيو گرامشي از رهبران تاريخي حزب كمونيست ايتاليا و از چهره‌هاي نامدار مبارزات ضد‌فاشيستي اين كشور حاضرشد و با نثار گل از او تجليل كرد. آقاي رضا اوليا ضمن توضيحات كوتاهي درمورد سابقه و جايگاه مبارزاتي گرامشي گفت، مقاومت ضدفاشيستي مردم ايران با مبارزات ضد‌فاشيستي آنتونيو گرامشي از بابت اهداف انساني و آزاديخواهي همسوست و در يك مسيرتاريخي به‌هم پيوند مي‌خورند

در اين سفر مريم رجوي در جمع ايرانيان آزاده مقيم ايتاليا در دفتر شوراي ملي مقاومت در ايتاليا حضور پيدا كرد.

 

فهرست مطالت اين ديدار:

ديدار و گفتگو با نايب‌رئيس سناي ايتاليا

ملاقات با شهردار رم

سخنراني د ر پارلمان ايتاليا

سخنراني در اجلاس پارلماني ايتاليا

كنفرانس مطبوعاتي در مجلس ايتاليا

سخنان در جمع ايرانيان آزاده مقيم ايتاليا

مصاحبه تلويزيون ايتاليا شبكه دو

مصاحبه روزنامه ايل مساجرو

مصاحبه اختصاصي روزنامه اونيتا

ديدار از رم در رسانه ها

 

عكس از فليكر